TechNews.bg
Водещи новиниЛ@йфНовиниТехнологии

Виртуалната реалност ще „избухне” в близките години

Виртуалната реалност се оформя като пазар за $70 млрд. след пет години (на снимката: AirVR)
Виртуалната реалност се оформя като пазар за $70 млрд. след пет години (на снимката: AirVR)

Пазарът на хардуер и софтуер за виртуална реалност ще достигне 70 милиарда долара в края на десетилетието, прогнозира анализаторската компания TrendForce. Според експертите, тази индустрия все още се намира в зачатъчно състояние.

[related-posts]

Разчитайки на интереса на потребителите, все повече компании се включват в надпреварата на пазара на виртуална реалност (VR). Появата на нови играчи води до увеличение на броя на съответните приложения и до диверсификация на пазара.

Прогнозата на TrendForce сочи, че още през следващата година продажбите на VR хардуер и софтуер ще достигнат 6,7 млрд. долара, а към 2020 г. компаниите в този бизнес ще обслужват пазар за 70 милиарда долара.

В момента пазарът е в начален етап, на прага на стремителен ръст, обусловен от достъпни приложения, които позволяват лесно създаване, публикуване и гледане на видео с елементи на VR. Щом масовият потребител на социални мрежи получи тези инструменти, ще започне бум, който наблюдавахме при снимките и видеото.

Увеличеният обем на съдържанието, на свой ред, ще доведе до ръст в броя на потребителите. Така ще се получи една спирала в развитието, с положителна обратна връзка.

още от категорията

Очакват рязко поскъпване на DDR4 паметите

TechNews.bg

Пазарът на AR/VR устройства достига „критична точка“

TechNews.bg

Android XR ще управлява AR и VR устройства

TechNews.bg

Пробив в “невидимото” с инфрачервени лазери

TechNews.bg

ТВ пазарът – настъпление на китайските производители

TechNews.bg

Как VR и AR трансформират света на игрите

TechNews.bg

5 коментара

Ван 10/12/2015 at 13:24

Човек да се разрови в историята с факти и ще открие мнооого спукани балони на големите компанийки.

Идеята е проста големите НЯМАТ идеи пускат истерична пропаганда нещо великУ уникалнУ дай да видим сега некой глупак да го окрадем да ни доразвие и дофантазира за нашите липсващи идеи.
Така работят ГОЛЕМИТЕ пичове с ГОЛЕМИ компании и МАЛКИ патки в панталоните.

Отговор
Ван 10/12/2015 at 13:12

Насилствено по принуда от бизнес факирите ще избухне балона ….
Винаги са го правили и ще го правят да продават ненужни неща и боклуци на хората щат или не ще си плащат хората.

Като сегашните тъпи стада овце дето си плащат мобил дебилния ограничено неограничен интернет.

Отговор
балон_Не_Съществува 10/12/2015 at 04:01

Приятели, избийте го тоя филм с балона… компании като Google и Facebook не инвестират в нещо, което би пукнало балона, а още повече, че те го създават… 😉

Отговор
Гелето 09/12/2015 at 17:50

Ще “избухнат” очите възможно най-бързо и като директно следствие на това и балона

Отговор
:o) 09/12/2015 at 10:11

Това ще е скъпичко удоволствие.
Не очаквам бум, а спукване на балон.

Отговор

Коментари