GRISOFT, разработчикът на софтуера за Интернет сигурност AVG, обяви, че чрез добавянето на датски език в продуктите на компанията, общия брой на поддържаните езици вече е петнадесет. GRISOFT вече има преводи на основните езици в Северна и Южна Америка, а също така на Европейския съюз и Япония, съобщиха от „Бизнес Софтуер Дистрибутор“ ЕООД (http://www.bsd.bg), дистрибутор на продуктите AVG за България.
“GRISOFT постоянно се старае да направи процеса на компютърна защита по-лесен за потребителите. Представянето на петнадесетия език е още един начин да се помогне на потребителите, независимо от региона им, да използват AVG възможно най-лесно,” обяснява Лари Бридуел, Вицепрезидент на Глобални Стратегии за Сигурност в GRISOFT. “Като продължаваме да разработваме все по-качествена защита за компютрите по целия свят, ние ще адаптираме AVG да става достъпен на все повече езици.”
GRISOFT предлага разнообразие от софтуер за сигурност за дома, малкия и среден бизнес и големите компании, който да ги предпази от нарастващия брой базирани на Интернет заплахи. AVG Internet Security 7.5 предлага на потребителите най-всеобхватните защитни инструменти за предпазване на компютри и ценни данни. Опростения и унифициран интерфейс на AVG Internet Security комбинира антивирусна, антишпионска и антиспам защита, заедно с вградена защитна стена. Софтуерът за сигурност AVG вече защитава глобално повече от 50 милиона компютри, което представя приблизително 5% от всички компютри в света.
Включващата всичко компютърна защита на AVG вече се предлага на бразилски португалски, чешки, холандски, датски, английски, френски, немски, италиански, японски, унгарски, полски, португалски, сръбски, словашки и испански.
„Много често сме питани, защо антивирусните продукти на GRISOFT все още не са преведени на български език“, казва Ивайло Тинчев, управител на „Бизнес Софтуер Дистрибутор“ ЕООД – оторизираният дистрибутор на продуктите AVG за България. „Отговорът на този въпрос е изключително ясен и разбираем: Сравнително слабия софтуерен пазар в България, за разлика от този в по-напредналите европейски страни и Америка, и масовото използване на пиратски софтуер, е причина повече от 90% от внесените от чужбина софтуерни продукти да не бъдат локализирани на български език. Въпреки това, ние сме изключително радостни, че нашия партньор и лидер в разработването на софтуер за сигурност GRISOFT, оценява работата на най-успешните си канали по целия свят и прави всичко възможно да даде още по-високо качество и достъпност на предлагания защитен софтуер. Логично е всяка добре управлявана компания да подхожда по този начин“, допълва инж. Тинчев.