Всички познаваме успели хора, които се радват на висок престиж в професията, обществено доверие, социално признание и лично благополучие. Често се питаме – как става това? Можем ли и ние да бъдем толкова добри, колкото тях?
Програмите и обученията по невро-лингвистично програмиране (НЛП) помагат на милиони хора по света да постигнат успех в сферата, в която се развиват. Тази седмица Институтът по невро-лингвистично програмиране отбеляза във Военния клуб 10-годишнината от стъпването на НЛП в България.
Над 6 хиляди курсисти са преминали успешно различни програми и обучения по НЛП у нас и ги прилагат в ежедневната си практика. В събитието участваха мениджъри в едни от най-успешните компании в областта на ИТ и предприемачеството, интелектуалци, представители на шоубизнеса, психолози, лекари, преподаватели и др.
„НЛП ме открехна към „софтуера на мозъка”. Абсолютно всеки може да открие в НЛП модели, които да са му полезни в кариерата и общуването с хора – колеги, клиенти, близки”, каза Светлин Наков, един от най-успешните визионери в ИТ образованието и основател на първия в България частен софтуерен университет „СофтУни”.
„Когато започнах да се занимавам с НЛП, претърпявах редица провали в работата си, но самочувствието ми постепенно се повишаваше и бях готов за професионален удар. Повиших доходите си петкратно, използвайки НЛП техники”, сподели предприемачът Георги Михов.
НЛП е система за изследване и промяна на реалното житейско поведение чрез набор от принципи, поведенчески похвати и техники. То позволява да се променят, възприемат или отстраняват навици и помага на хората да осъзнаят към какво се стремят, да открият успешни житейски модели и да постигнат собствените си цели.
Системата се изучава от милиони хора по света от най-различни сфери като управлението, продажбите, маркетинга, връзките с обществеността, образованието, политиката, специалните служби, спорта, както и от хора, занимаващи се с личностно израстване и развитие.
„НЛП не моделира хората, не ги програмира. За 10 години Институтът по НЛП помогна на много хора да преоткрият себе си и своите неподозирани способности – това е, което прави НЛП”, каза председателят на Института Ангел Лазаров.
В момента специалистите на Института разработват програма за обединение и решаване на групови цели, от които, по думите на Лазаров, в България има изключително голяма нужда.
СофтУни се превръща в религиозна секта на сциентология