TechNews.bg
Водещи новиниЛ@йфНовини

НАСА пусна игра за търсене на вода на Марс

Специалисти от НАСА и геймърската мрежа GAMEE създадоха мобилно приложение Mars Rover, посветено на всички марсоходи, които се намират на повърхността на Червената планета.

Играта дебютира в навечерието на четвъртата годишнина от мисията Curiosity на Марс, която започна на 5 август 2012 г. Осен за мобилни устройства играта е достъпна и за десктоп компютри.

Mars Rover се разпространява свободно в официалните магазини за приложени за iOS и Android, както и за РС. Идеята е играчите да намерят вода на Червената планета, като за целта управляват марсоходи и съставят оптимални маршрути, без големи склонове и кратени, преодоляването на които е проблематично.

[related-posts]

Подобна игра несъмнено ще бъде интересна за любители, които искат да изучат ландшафта на Марс. Приложението не отразява действителната работа на марсоходите и всички трудности, на които се натъкват.

Така например, докато в играта устройството може да се управлява в реално време, на практика това не е така – учените разработват денонощен маршрут за движение и го предават към апарата. Заради огромното разстояние между Земята и Марс, сигналът постъпва със закъснение и управлението на марсохода в режим на реално време е невъзможно.

Освен това сегашните апарати на Марс не търсят вода, а се занимават преди всичко с изучаване на скалите. С търсене на вода ще се заеме следващият марсоход, чиято мисия е планирана за 2020 г.

Даунлоуд: Mars Rover

още от категорията

Максим Бехар заминава на космическа подготовка  в НАСА

TechNews.bg

Инициатива в защита на видеогрите стигна до Европейската комисия

TechNews.bg

НАСА планира евакуация на астронавти от МКС заради здравен проблем

TechNews.bg

Популярността на Linux сред геймърите нараства експоненциално

TechNews.bg

Приятел на Илон Мъск е фаворит за шеф на НАСА

TechNews.bg

Ами ако изкуственият интелект хване джойстика за игри?!

TechNews.bg

Коментари