Разработчиците на Facebook тестват сериозна промяна на системата за коментари, която може да направи социалната мрежа още по-удобна за потребителите.
Идеята е коментарите да придобият вида на общуването чрез мигновени съобщения, или чат. Очаква се новата функционалност да се появи в уеб версията на Facebook.
„Както е известно, вслушваме се внимателно в мненията на потребителите относно функционирането на услугата. Ето защо отделяме специално внимание на съществуващата система за коментари, която се нуждае от модернизация”, посочват от разработващия екип на Facebook.
[related-posts]
Новите коментари са реализирани във вид на отделен чат прозорец, който се появява когато някой преглежда публикацията. Ако потребителят вече е коментирал, прозорецът се минимизира, за да не отвлича вниманието.
Подобна промяна може да направи Facebook още по-жив и да стимулира потребителската активност, което е приоритетна цел на разработчиците.