Toyota ще преобразува биотпадъци във водород

Тригенерагорът на Toyota важна стъпка към т.нар. водородно общество (снимка: FuelCell Energy)

Електроцентрала, която всеки ден ще произвежда по 1,2 тона водород, е новият проект на японската компания Toyota. Това е достатъчно за ежедневните нужди на почти 1500 водородни автомобила.

От компанията описват проекта като първата в света мегаватова централа за производство на електроенергия с карбонатни горивни клетки, която ще им позволи да захранват дейността си в пристанището на Лонг Бийч изцяло с възобновяема енергия, пише GreenTech.bg.

Tri-Gen в Лонг Бийч ще генерира около 2,35 мегавата електроенергия, когато заработи през 2020 г. Самата генерираща станция ще бъде 100% възобновяема – ще преобразува селскостопанските отпадъци на Калифорния във водород, електричество и вода. Разработката е на FuelCell Energy.

Toyota разглежда електроцентралата като важна стъпка в посока към т.нар. водородно общество. Водородът от Tri-Gen ще задвижва автомобили с горивни клетки, които минават през пристанището Лонг Бийч – включително седаните Mirai и тежкотоварния камион на Toyota, известен като Project Portal.

Вицепрезидентът на групата за стратегическо планиране Дъг Мурха заяви: „Повече от двадесет години Toyota разработваме технологии за горивни клетки, защото разбираме огромния потенциал за намаляване на емисиите и подобряване на живота на обществото”.

Новото поколение електроцентрала е част от целта на Toyota за постигане на нулевоеимисиен начин на работа в рамките на инициативата „Екологично предизвикателство 2050″. Тя предвижда насърчаване на автомобилите от ново поколение с нулеви емисии, намаляване на използването на вода и изграждане на общество, основаващо се на рециклирането. Понастоящем в Калифорния има 31 станции за зареждане с водород.

Коментари по темата: „Toyota ще преобразува биотпадъци във водород”

добавете коментар...

  1. Глист

    А с хетероотпадъците какво ще прави?

Коментар