Край на “мъртвите зони”, телефоните винаги ще имат връзка – това обещават Starlink и T-Mobile. Двете компании започват тестове на услуга за директни сателитни комуникации, която ще бъде по-удобна от тази на конкурентите.
T-Mobile отвори регистрацията за бета програмата T-Mobile Starlink. Това е директна сателитна комуникационна услуга, която ще помогне за елиминиране на мъртвите зони чрез осигуряване на покритие на 1 300 000 квадратни километра от територията на САЩ извън обхвата на наземните клетъчни кули.
“Системата T-Mobile Starlink гарантира, че телефонът ви винаги е свързан. Край на мъртвите зони!”, написа Илон Мъск в профила си в социалната мрежа X.
Всички клиенти на T-Mobile, включително фирми и служби за първа помощ, могат да се регистрират за достъп до бета теста на услугата. Премахването на мъртвите зони с помощта на клетъчни кули в космоса се превръща в реалност и достига ново ниво.
Партньорът на T-Mobile за сателитни технологии Starlink продължава да изстрелва с бързи темпове сателити в орбита за директна комуникация със смартфоните на абонатите на услугата.
„T-Mobile Starlink е първото в света голямо съзвездие в ниска околоземна орбита, съчетано с наземен клетъчен спектър, благодарение на което телефонът в джоба ви може да работи в райони на Съединените щати, които никога не са имали и вероятно никога няма да имат земно покритие”, каза Майк Кац, президент по маркетинг, стратегия и продукти в T-Mobile.
„Това е наистина новаторски инженерен пробив, който означава, че сме една стъпка по-близо до това клиентите на T-Mobile да имат увереност, че независимо къде се намират, ако виждат небето, те ще бъдат покрити от T-Mobile”, допълни мениджърът.
Бета програмата на T-Mobile Starlink е отворена и безплатна за всички клиенти на T-Mobile с абонаментно плащане за гласова услуга и съвместимо устройство. T-Mobile Starlink първоначално ще поддържа текстови съобщения, а по-късно глас и данни.
Със сателитната констелация Starlink direct-to-cell, специално проектирана да се интегрира с наземната мрежа на T-Mobile, услугата се очаква да бъде много по-удобна от конкурентните предложения за сателитни комуникации, налични на пазара в момента.
Например, не е необходимо потребителите да насочват телефона си, за да намерят сигнал. Както входящите, така и изходящите съобщения се получават и изпращат точно както при наземните комуникации.