Близо 700 души ще се обучават присъствено в „Софтуерната академия на Телерик” през следващите 14 месеца. Шестият сезон на образователната инициатива е изцяло финансиран от Telerik, съобщиха от компанията.
Резултатите от проучване сред преминалите успешно поне две-трети от учебната програма през 2012-2013 г. показват, че 97% от бившите курсисти днес работят в софтуерната индустрия. Почти половината намират работа още докато се обучават в академията на Телерик или само в рамките на месец след края на програмата.
Стартовото възнаграждение на повечето курсисти надхвърля средното за страната заплащане, като при над 60% от тях началната заплата е между 1000 и 1500 лв. Освен това, само в рамките на година курсистите получават средно 30% увеличение на възнагражденията си и заемат позиции на ниво „Regular” или по-високо.
100% от участниците в проучването посочват „Софтуерната академия на Телерик” като фактор, допринесъл за успешната им професионална реализация.
„Възможността да се развиват постоянно, да създават иновативни продукти и разработват приложения, които се използват в глобален мащаб, са само част от факторите, които превръщат софтуерното инженерство в една от най-интересните и динамични професии”, коментира Васил Терзиев, съосновател на Telerik и главен директор „Иновации” в Progress Software (американската компания, която придоби Telerik).
В новия сезон на софтуерната академия курсистите ще усвоят основни концепции в програмирането и актуални технологии, докато работят в екип и трупат практически опит. След успешно завършване те ще разполагат с необходимите умения да започнат работа в направления като разработка на уеб приложения, разработка на мобилни приложения, осигуряване качеството на софтуера и други аналогични области.
Всички желаещи да се обучават в „Софтуерната академия на Телерик”, които не са успели да се запишат в програмата, могат да следят индивидуални онлайн курсове на инициативата. Предишни познания в областта на разработката на софтуер не се изискват.
Драгомире, бил ли си на курс в Телерик, за да говориш такива неща? Мога да кажа, че лекторите са повече от един, залите имат техническа поддръжка, компютрите в тях със сигурност харчат доста ток (много от учащите също си носят компютри). Носят се слухове, че управителите са имали проблеми с предишните американски собственици заради академията, понеже американците са я смятали за ненужен разход. От друга страна в академията учат доста студенти от ФМИ и ТУ, което позволява на Телерик да намира и наема най-добрите млади кадри в страната. Младите програмисти се обвързват с няколко годишен договор. Заплатата им не ми е известна.
“Уловката” е заплатата, която не е много висока. Голяма част от въпросните фирми, където след това ще започнеш работа вероятно спонсорират Телерик за да провежда курса. В резултат те успяват в последствие да си назначат работници (програмисти). А издръжката на един обучаван е наистина ниска (малко ток + 1/100-на от заплатата на лектора – жълти стотинки на човек за лекция).
Аз също участвах в академията и успях да натрупам знания и малко опит. Но не мога да кажа, че ти дава абсолютно всичко необходимо, ако решиш да започнеш на junior позиция.
Няма уловка, просто случайни хора не завършват!
И къде е уловката?
Аз потвърждавам написаното.
Преквалифицирах се от икономика към IT след 2 години във финансова институция и изкарах академията присъствено (сезон 2013-2014). Приключихме края на ноември, като искам да кажа че не съм бил от добрите (имаше хора, които бяха много напред с материала) и от 2 седмици вече работя като junior android dev със заплата 1000лв. чисто (реално имам точно един месец между завършването на академията и започването на работа и то декемви). Повечето хора, които познавам от академията също си намериха работа (да не казвам всички).
Много съм благодарен на Телерик и им пожелавам само успех – дават ти знанията а какво правиш с тях сам си решаваш.
QA и как стигна до този извод, при условие, че над 90 % са интервюираните след като са завършили къде работят. Ти да не би да си ясновидец или имаш свое собствено проучване . Дай доводи защо мислиш така , при условие че програмист е ТОП 1 сред най търсените професии в цял свят.Или просто така си мислиш нещо , че чак го и гарантираш!! Пфф
Статистиката не е вярна! Гарантирам, че много по-голям процент не работят в ИТ бранша. Дори 97% от успешно завършилите не работят в бранша. Множеството на бившите включва и неуспешно завършилите.