TechNews.bg
Водещи новиниНовиниТехнологии

Имплантират чипове на всички носорози в Кения


Природозащитната организация WWF ще финансира инициатива в Кения за опазване на популацията на носорозите. С отпуснатите средства ще бъдат закупени и имплантирани микрочипове в телата на 1000 животни от застрашения вид, за да могат рейнджърите да наблюдават какво се случва с тях.


Проектът предвижда и закупуване на съответните скенери. Бройката от 1000 чипа не е случайна – приблизително толкова са носорозите, които живеят в Кения. Микрочиповете ще бъдат имплантирани в рогата на животните. По този начин Kenya Wildlife Service ще може да ефективно да следи носорозите и да събира доказателства срещу бракониерите.

[related-posts]

Комбинацията от специализираната система с микрочипове и съдебна ДНК технология ще позволи 100% проследимост на носорозите и техните рога в Кения. Този подход ще защити животните в страната и ще помогне в борбата с бракониерството в национален и глобален мащаб, коментира WWF.

За реализиране на проекта ще бъдат заделени 16 170 долара. Бракониерите обаче отдавна използват модерни технологии за проследяване и убиване не носорози и мярката срещу тях вече е закъсняла.

Рогата на тези животни се продават на цена от 65 до 243 долара за килограм, в резултат на което в последните пет години броят на убитите носорози рязко нарасна.

още от категорията

Вилнюс започна внос на ИТ специалисти от Африка

TechNews.bg

AI помага в мисия за опазване на дивата природа

TechNews.bg

Мобилни приложения за кредити разтърсиха пазара в Кения

TechNews.bg

Loon балони за интернет се отправят към Кения

TechNews.bg

Loon балони ще доставят интернет в Кения

TechNews.bg

Соларни керемиди захранват училище в Кения

TechNews.bg

1 коментар

Anonym 21/10/2013 at 10:18

Природозащитната организация WWF ще финансира инициатива в Кения за опазване на популацията на динозаврите.

Отговор

Коментари