Стартираща компания обещава широко достъпен изкуствен интелект. MetaMind, създадена от Ричард Сокър, развива технологии за „дълбоко обучение”, които позволяват на компютърните мрежи да действат подобно на човешкия мозък при разпознаване и анализ на изображения и текст.
На самия сайт на компанията всеки може да тества възможностите на анализатора, като зареди изображение за разпознаване. Технологията е лесна за използване и дава възможност на потребителите да създават собствени решения на нейна основа с висока скорост и точност на разпознаване.
MetaMind получи неотдавна сериозно признание за качеството на своята разработка. По-рано тази година, на състезанието за „дълбоко обучение” ImageNet, технологията на MetMind класифицира коректно изображенията в 92,4% от случаите, отстъпвайки по този показател само на анализатора на Google.
Преди пет години Ричард Сокър разработи набор от тестове, които се използват от Google, Microsoft и IBM за разпознаване на изображения. Основаната от него компания MetaMind си поставя много по-високи цели – да направи изкуствения интелект широко достъпен.
MetaMind вече привлече инвестиции в размер на $8 млн. от Khosla Ventures и Марк Бениоф, основател на Salesforce. Целта на разработчика е да доставя достъпна технология за изкуствен интелект на други компании.
Невронни мрежи, всъщност. 🙂