Умни технологии ни пренасят в офиса на бъдещето

С автоматизирането на все повече умствени и повтарящи се задачи, служителите ще станат по-свободни за изпълнение на стратегически, критични за бизнеса задачи (снимка: Brother)

Технологиите създават възможности, като ни помагат да преодолеем пречките и да подобрим продуктивността. От пестящите време бързи команди до виртуалните асистенти: премахването на бариерите пред продуктивността ни приближава все по-бързо до офиса на бъдещето, сочи анализ на японската компания Brother.

Да преодолеем най-голямото препятствие

Технологията ни помага да се справим с най-голямата пречка, пред която се е изправяло човечеството – разстоянието и времето. Съвременните бизнес инструменти за конференции предлагат усъвършенствани начини за споделяне на презентации, планове и идеи и позволяват обсъждането им в реално време дори на различни континенти – но все още сме само в началото на пътя по отношение на техническите възможности и търсенето от страна на бизнеса.

Прогресивно мислещите съвременни компании провеждат конференции в среда на виртуална реалност. Заобикалящата среда може да е всякаква – от плаж до Космоса. Някои технически експерти смятат, че тази практика може да стане много по-често срещана в близките 5 години.

Виртуалната (VR) и добавената реалност (AR) ще помогнат за осъществяване на много по-дълбоко взаимодействие с реални материали, продукти и концепции, което ще увеличи чувството на присъствие при обсъждането.

Създаване на свързана виртуална работна екосистема

Основани върху сигурен достъп до облака и възможностите за взаимодействие, ИТ системите и интелигентните офис устройства като мултифункционалните печатащи модели ще бъдат свързани в мрежа и ще „говорят“ помежду си . Това радикално ще промени начина, по който работим, и ще отключи невиждана свобода на работа, просто като ни даде лесно, сигурно и свързано технологично преживяване.

Обогатени с технология, която се усъвършенства в потребителския свят посредством виртуални асистенти като Alexa, Cortana и Siri, офис устройствата и системите ще бъдат разработвани с биометричен достъп, гласово разпознаване, звуково асистиране, насочващи видео инструкции за настройка и самодиагностика.

Интелигентни технологии в мултифункционалните устройства ще бъдат способни да предсказват нуждите на потребителите и да се грижат сами за себе си чрез поръчката на части и консумативи, за да увеличат до максимум времето за работа и да премахнат още една пречка пред продуктивността. Такъв тип технологии ще подхранят ръста на бизнес моделите за абонаментно ползване като управляваните печатни услуги (Managed Print Services).

Преодоляване на бариерите пред продуктивността

Технологията предлага нещо много по-вълнуващо от бързи команди, просто взаимодействие и намаляване на разстоянието и времето – тя обещава да ни помогне да прескочим собствените си интелектуални ограничения.

Светът на работещите скоро ще бъде революционализиран от изкуствения интелект. Свързаните устройства, увеличаващи своята интелигентност и прилагайки алгоритми за самообучение, скоро ще започнат да предлагат решения на проблемите, свързани с продуктивността, в много случаи преодолявайки проблеми, които хората изобщо не са идентифицирали.

Според прогнозите, до 2025 г. виртуалните асистенти ще ни помагат да преодолеем ограниченията в продуктивността като управляват календари, запазват залите за срещи и попълват отчети и формуляри. Приложения от рода на Google Start Compose for Gmail ще се усъвършенстват постоянно при писането на автоматични отговори на имейли.

По отношение на задачите на цели отдели, умните системи ще са способни да приключват автоматично задачи, които доскоро са били изпълнявани ръчно, като фактуриране, обработка на поръчки и издаване на ведомости за заплати.

С автоматизирането на все повече умствени и повтарящи се задачи, служителите ще станат по-свободни за изпълнение на стратегически, критични за бизнеса задачи и за осигуряване на добавена стойност към продуктите на компанията, което от своя страна ще доведе и до увеличаване на доходността.

Коментари по темата: „Умни технологии ни пренасят в офиса на бъдещето”

добавете коментар...

  1. dedo

    Чак се разплаках от умиление и захлас по “светлото” бъдеще!! Сега живеем в бъдещето от преди 60-70 години и знаем, че технологиите имат и тъмна страна, която в много случаи неутрализира ползите от “прогреса”! Но рекламка, свикнали сме – чистички, стерилни офиси, спретнати, ухилени служители … и растеж ли растеж…!

Коментар