Аутсорсинг компания дава по 5000 лв. на българи да се върнат в родината

Ксавие Марсенак (вдясно), президент на TELUS International Europe, записа и изпрати видеопослание до свои близки в чужбина, с покана да се върнат и да се развиват професионално у нас

Аутсорсинг доставчикът TELUS International Europe стартира инициатива „Мога там. Искам тук” за връщане на българите в страната. Работодателят цели да привлече 150 можещи и талантливи българи, като им даде възможност да започнат кариера в интернационална среда, тук в собствената си родина.

Компанията обяви днес, че ще окаже необходимата подкрепа на новите си служители чрез специален пакет за релокация, който включва сумата от 5 000 лв., самолетен билет до България, съдействие при установяване, документация и търсене на квартира, както и едномесечно настаняване в хотел при нужда.

Кандидатите могат да избират между офисите на TELUS International в София и Пловдив. За да кандидатстват, е необходимо да са пребивавали в чужбина в последната година, да владеят свободно английски и още един западен чужд език на отлично ниво.

Всеки от служителите на компанията може да се възползва от допълнителни обучения, в рамките на глобалната вътрешна програма за обучения в TELUS. Подаването на документи е през сайта на инициативата Мога там. Искам тук.

Наскоро TELUS проведе експеримент на летище София, като провокира пътниците да споделят какво ги кара да напускат страната и какви са причините да се връщат в България. Дискусията се пренесе и онлайн. Поводите за заминаване в чужбина най-често са рационални – възможност за по-добра работа и развитие, а тези за връщане са емоционални – семейството, приятелите, усещането за дома.

„Ние искаме да дадем на българите именно това, което им липсва у нас – международна кариера и възможности за развитие в България. Осъзнаваме, че това решение не е лесно и хората, които биха го взели, имат нужда от подкрепа. Поради тази причина решихме да стартираме програма, с целенасочени мерки в подкрепа на връщането на българи от чужбина”, разказа Ксавие Марсенак, президент на TELUS International Europe

Той беше и първият записал и изпратил видеопослание до свои близки в чужбина чрез специално подготвена за кампанията инсталация. Тя ще бъде достъпна за послания от всеки в първите два уикенда на юли на метростанция Сердика в столицата.

Коментари по темата: „Аутсорсинг компания дава по 5000 лв. на българи да се върнат в родината”

добавете коментар...

  1. Saevar

    до рограмист в БГ:
    не се хваля а вмъкнах спрямо тея 5 000 лв дето ги дават, понеже аз като си платя всичките сметки ми остават повече от 5 000 лв… за 8 часова работа, отделно отношението на работодателя и самия манталитет както и институции и бюрокрация са на светлинни години от БГ.

    ПС.
    отделно си имам страничен бизнес свързан с ИТ от където и там влизат добри пари но няма да спомена колко че ше излезе пак че се хваля…

  2. програмист в БГ

    до Saevar: Не е кой знае какво. Имам доста познати, на които им остава повече и живеят тук. Ако ще ходиш на майната си, поне да е за някаква сериозна сума, а то.. и даже се хвалиш с това 🙂

  3. Saevar

    само да вмъкна че като си платя сметките и всичкото ядене пиене и бензин, на месец ми остават малко под 3 000 евра… таа как ше ме върнат само да попитам ?

  4. ааа

    Да се върнеш да работиш в България изобщо не е въпрос на заплащане. Най-морящи са лошата организация на работния процес, слабите мениджъри, липсата на перспективи за развитие и най-вече неоценяването на кадърните хора. Без да вземаме под внимание социално-икономическата действителност в страната ни.

  5. ха

    Разбирам проблема им с намирането на кадри, но стратегията която са поели е нож с две остриета. От една страна трудно ще привлечеш някой българин от чужбина, просто защото самото преместване е вид стрес, който хората не са склонни да поемат. Защо да напуснеш сигурно място? От друга страна тъй като дискриминират живеещите в България – за последните TELUS НЯМА да е предпочитан работодател (естествено по емоционални причини, които най-често карат българите да се задържат тук).

Коментар