Изследване на учени от Мичиганския университет установи, че възрастните хора, които използват ежедневно интернет за кратки периоди от време, са изложени на по-малък с 30% риск от развитие на депресия или симптоми на заболяването.
Това откритие обещава икономичен и лесен метод за противодействие срещу депресията – състояние, което засяга в момента около 10 милиона възрастни хора в САЩ, според публикация в psychcentral.com.
За целите на изследването са анкетирани повече от 22 000 възрастни американци на всеки две години. Екипът на професор Шелиа Котън заключава, че намаляването на риска от депресия при възрастните с 30% е много силен ефект.
Учените са стимулирали възрастните хора да общуват, да останат в контакт със своите социални мрежи и просто да не се чувстват самотни. Уникалното в проучването е, че то взема предвид нивата на депресия, проявени от възрастните преди да бъдат включени в изследването. Това несъмнено е едно от най-мащабните и най-подробните проучвания по рода си, подчертава проф. Котън.
В хода на изследването са установени най-полезните схеми за използване на интернет от възрастни хора, които живеят вкъщи сами, без надзор. Подобна терапия с интернет има смисъл, тъй като самотата във всичките й форми е една от основните движещи сили на депресията.
Зависи от личността.
Благородно е да се прави ИН в заслуга за депреията, но всичко е въпрос как личността гледа на възраастта си.
Стандартното очакване е дъртите да се скапват и душевно и значи трябва да им се помага, обаче на който има нужда от това,нали?
Познавам една на 66, вече клони към такава възраст, обаче като знам колко би била щастлива с една яка сума и как й е достатъчна брадвата зад вратата, само съжалява, че в добрите й времена не си е купила и Колт, чудя се де какво може даа й преложат платформите и т.н.?Да, какво?
Е, има и нуждаещи се от благи думи и лъжи , абе летс дъ шоу гоу он…
да даа….